
Kai esi pensijoje atrodo, kad laiko dar mažiau, negu buvo anksčiau. Seniau, rodos, suspėdavai daugiau: ir namus susitvarkyti, ir vaikus prižiūrėti, ir dar kažkokia veikla užsiimti. Dabar jau ir laiko trūksta, ir apsisukimai sulėtėjo, ne tokie greiti, tačiau džiugina, kad noro ir įdomių veiklų bei užsiėmimų nestinga.
Ar prasmė mokytis visą gyvenimą? Taip. Kraštiečio pakviesta, įsiliejau ne tik į Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) mokymosi procesą, bet teko ir prie administracinių universiteto darbų prisidėti. Galiausiai įsisukau į bene visų fakultetų veiklas ir būrelius. Tai tapo mano kasdienybės dalimi. Universitete veikia 12 fakultetų, klubai, meno kolektyvai, kur įvairių veiklų bei širdžiai mielų užsiėmimų atras kiekvienas, norintis išlikti aktyviu.
Mylintys dainą, raiškųjį skaitymą gali rinktis Menino ugdymo fakultetą arba moterų chorą „Varsa“, šokio mėgėjoms atvira Šokių studija, Istorijos fakultetą – besidomintys istorija, literatūrinio žodžio mylėtojai gali rinktis Literatūros fakultetą. Kultūros fakulteto klausytojai lanko muziejus, teatrus, meno galerijas, susipažįsta su architektūros, muzikos pagrindais. Fakultete veikia Menų istorijos katedra, žygeivių po Vilnių bei gimtąsias vietas klubas „Amoris Vilnensis“, Atminties klubas, kurio nariai Rasų kapinėse tvarko apleistus įžymių žmonių kapus, knygų mylėtojus jungia Knygų klubas.
Su Kultūros fakulteto kolegėmis.
Informacinių technologijų fakultete galima pramokti kompiuterinio raštingumo, Buities kultūros fakultete – sužinoti naudingų praktinių patarimų. Besidominčius politika kviečia Politikos, teisės ir ekonomikos fakultetas, kuriame veikia Diskusijų klubas. Socialinės psichologijos fakultete klausytojai mokosi suvokti savo asmenines psichologijos žinias, čia veikia Saviugdos klubas „MES“. Sveikos gyvensenos fakultete klausytojai mokosi tausoti ir stiprinti sveikatą, užsiima aktyvia fizine veikla: nuo vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis, sportinių šokių, meditacijos, iki jogos ar sveiko gyvenimo būdo mitybos paskaitų. Didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė nesenai įsikūręs Diskgolfo klubas. Kiekvieną savaitę keliaujame į Vingio parką, į Pūčkorius ir rengiame ten varžybas.
Turintys gabumų rankdarbiams – megzti, austi, siuvinėti, tapyti – laukiami Tautodailės fakultete. Mokykloje nebuvau linkusi prie tautodailės, tačiau, įsiliejus į MČTAU gretas, kilo noras užsiimti įvairiais rankdarbiais: vilnos vėlimu, juostų pynimu, tapyba, keramika, fraktalų piešimu. Niekada nebuvau bandžiusi tapyti, o po studijų net savo tapybos darbų parodėlę Gerosios Vilties bibliotekoje surengiau. Išmokau pinti juostas – dabar tai vienas didžiausių mano hobių.
Vieni populiariausių yra Užsienio kalbų (klausytojai čia gali mokytis anglų, vokiečių, prancūzų, italų ir ispanų kalbų) ir Turizmo fakultetai. Turizmo fakultetas organizuoja sveikatingumo stovyklas Šventojoje, Palangoje, Druskininkuose, Birštone, kurių metu stovyklaujantys mankštinasi, dalyvauja žygiuose, stiprina sveikatą, bendrauja. Šiose stovyklose dalyvauja ne tik MČTAU klausytojai, bet ir kitų šalies trečiojo amžiaus universitetų (TAU) senjorai.
Organizuojama ir daug projektinių veiklų: konferencijos, stovyklos, universiados, protmūšiai, išvykos, keramikos dirbtuvės, tapybos pamokos, plenerai. Teko dalyvauti tarptautiniame savanorystės projekte „Nė dienos be veiklos“ Feraros mieste Italijoje. Ten mokėmės italų kalbos, susipažinome su šalies kultūra, architektūra, plėtėme akiratį, bendravome su vietiniais.
Bene didžiausia universiteto nauda – galimybė bendrauti. Smagu susitikti su šviesiais žmonėmis. Taip pat buvimas MČTAU suteikia progą keliauti į įvairias išvykas, į muziejus. Visa tai plečia žinojimą, skatina judėti, net smulkiąją motoriką mankštinti. Tokios veiklos suteikia prasmės kasdienybei. Ypač tai buvo aktualu per karantiną. Tam, kad neužsidarytume pačiame blogiausiame trikampyje: televizorius-kompiuteris, šaldytuvas-virtuvė, lova, turime ieškoti veiklų, kurios vežtų, džiugintų, kutentų fantaziją, skatintų mokytis ir tyrinėti, padėtų išvaikyti nuobodulį.
Visuose MČTAU fakultetuose kiekvienas senjoras suras sau įdomių ir prasmingų veiklų pagal poreikius ir galimybes. Kiekviena veikla – tai dalijimasis įspūdžiais, bendrų prisiminimų kūrimas, o kartu ir būdas nepasenti.
Gražina Banevičienė, MČTAU klausytoja
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.