Spalio 10 d. vidurdienį į Molėtų kultūros centro salę rinkosi Molėtų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai. Susirinko nemažas būrys. Daugumoje moterys. Vyrai senjorai kažkodėl studentais vadintis neturi noro.
Renginio vedėja Molėtų TAU direktorė Alma Vidžiūnienė, pasveikinusi visus su naujais mokslo metais ir apdovanojusi gėlėmis moteris, kurios šįmet švenčia savo jubiliejus, į sceną pakvietė svečius iš Vilniaus – į mokslo metų atidarymą atvyko smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir pianistas Povilas Jaraminas. Abu profesionalai, abu puikūs muzikantai, abu jau peržengę 70-ties metų ribą. Laukiau gero klasikinės muzikos koncerto. Jis toks ir buvo. Tik ne visai toks, kaip įprasta – jį praturtino G. Dalinkevičiaus pokalbis su klausytojais.
Profesionalus muzikantas, talentingas organizatorius, buvęs LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, sulaukęs pensinio amžiaus, nenutraukė nei profesinės, nei visuomeninės veiklos. Šiuo metu jis aktyviai dalyvauja judėjime, kuris vyksta daugelyje šalių. Jo tikslas – rūpintis psichologine žmonių sveikata. Tai atsispindi ir judėjimo pavadinime: „Žvelk giliau“.
Smuikininkas kalbėjo apie tai, kad pasaulis serga, grimzta į chaosą, daugumos procesų nebegalime suvaldyti. Išsamių atsakymų į begales klausimų nėra. Vyksta aršus propagandinis karas. Jo žodžiai man priminė vieno jauno poeto (pavardės neprisimenu) internete rastas eiles:
„Kaip sukurt žemėj Rojų,
Niekas būdo nerado dar.
Lig šiol marširuoja
Idiotai paraduose!“
Jie, propagandinio melo prifarširuoti, kitaminčių krauju nepasisotinę, įtikėję, kad viską turi lemti Jėga, grasina baisia pabaiga! Kaip žmogui gyventi? Į ką orientuotis, kokiu maistu maitint savo smegenis? Ar tenkintis tuo informaciniu-pramoginiu masinės kultūros faršu? Ar gilintis į tūkstantmetę Išmintį, į tuos dvasinius turtus, kuriuos per amžius sukaupė žmonija? Tik tokiu būdu galima išsaugoti tikėjimą Žmogiškumu, Meile, Sveiku protu ir daugeliu kitų amžinų, nekintančių vertybių.
Nuoširdžiais plojimais dėkojome talentingiems vyrams už prasmingai praleistą popietę.
Dar kartą įsitikinau, kad trečiojo amžiaus universitetų veikla žmonėms reikalinga, prasminga... Kad tai ne šiaip sau atėjimas į pasimatymą su seniai nematytais pažįstamais.
Antanas Rimka, Molėtų TAU studentas
Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projektas finansuojamas Valstybės biudžeto lėšomis.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.