Pirmadienį Vingio parke Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Sveikos gyvensenos fakulteto bendruomenės tradicinis renginys, skirtas aktyvaus gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo ir bendruomeniškumo skatinimui, surengtas jau devintą kartą. Kaip ir kasmet – su Pasaulinės sveikatos dienos devizu. Šių metų renginio devizas – „Mano sveikata – mano teisė“. Šis sveikatinimo susibūrimas – vienas iš Nacionalinės TAU asociacijos įgyvendinamo projekto „Tobulėjantys amžėjimo žingsniai” renginių.
Bendrystei, judėjimui ir gerai nuotaikai susibūrė ne tik vilniečiai Medardo Čoboto TAU klausytojai. Į kvietimą atsiliepė gausus būrys bendraminčių iš Panevėžio TAU. Prisijungė partneriai iš Vilniaus kolegijos ir mažieji bičiuliai iš Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos.
Spalvinga šventinė eisena aplink stadioną palydima dainos ir gausių aplodismentų nuteikė smagiai ir žadėjo čia būsiant nemažai judesio. Pradėdama renginį Medardo Čoboto TAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė priminė, kad kasdieniai įpročiai turi įtakos sveikatai. „Net maži pokyčiai ilgainiui daro didelį poveikį, todėl mes kasdien mokomės įvairių dalykų sveikai gyvensenai, mokomės judėti, mankštintis,“ – sakė V. Montvilienė. Ji pasveikino į renginį atvykusius 100 panevėžiečių, partnerius iš Vilniaus kolegijos bei mažuosius draugus iš Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos.
Medardo Čoboto TAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė dėkojo Sveikos gyvensenos fakulteto dekanei V. Montvilienei ir kolektyvui už prasmingą tradiciją, džiaugėsi nepatingėjusiais anksčiau atsikelti bendraminčiais iš Panevėžio, atvažiavusiais net dviem autobusais, ir mažaisiais bičiuliais pradinukais. Prasmingą bendrystę ir senjorų aktyvumą sveikino bei smagaus laiko linkėjo Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Milda Žukauskienė, Reabilitacijos katedros vedėja Kristina Žukienė.
Medardo Čoboto TAU Sportinių šokių grupės su vadovu prodekanu Vytautu Vaitkumi pasirodymas išjudino visus, o pasklidusi puiki nuotaika liudijo, kad linkėjimai pildosi. Žaismingas mažųjų bičiulių iš Vytės Nemunėlio mokyklos prisistatymas, komplimentai senjorams, dainos ir bendras ratelis patvirtino jų išsakytą išmintį, kad geriau vienas sportuojantis, nei 50 apie tai kalbančių. Sveikinimų ir linkėjimų atvežė ir panevėžiečiai. Jie aktyviai įsijungė į visas veiklas, pasidalino savo patirtimi.
Tačiau svarbiausia renginyje buvo pažintys su įvairiomis mankštomis ir užsiėmimais, kuriems vadovavo patyrę treneriai. Be sportinių šokių įsijungta į lengvumo ir grožio mankštos, aerobinės ištvermės, tempimo, jogos, kvėpavimo pratimus. Ne visiems matyta buvo ir aktyvaus judėjimo priemonė „Bėgimas triračiu“. Išskirtinis buvo Aikido klubo pasirodymas. Judėjimo netrūko, puiki nuotaika neblėso.
O vadovaujami Medardo Čoboto TAU diskgolfo klubo vadovės Sigitos Eimutienės žaidėjai pasklido po parko erdves, kur jų laukė varžybos. Diskgolfo turnyre „Mano sveikata – mano teisė“ varžėsi 38 diskgolfo žaidėjai, tarp jų 9 žaidėjai iš Panevėžio TAU.
Prizą už geriausią rezultatą metrixso programėlėje laimėjo Medardo Čoboto TAU diskgolfo žaidėja Irena Armalienė, o vyrų grupėje – Medardo Čoboto TAU žaidėjas Raimondas Bureika. Toliausiai skriejo nuo pirmos starto aikštelės mestas panevėžietės Linos Geleževičiūtės diskas. Laimėtojai apdovanoti prizais. „Diskgolfo žaidimas vyko nepaprastai šiltoje atmosferoje. Svarbiausia bendrystė, geras laikas bei prasmingas tikslas,“ – sakė diskgolfo klubo vadovė S. Eimutienė.
Vilniaus Kolegijos studentės Veronika Samuolytė ir Karolina Vanagaitė rikiavo renginio eigą. Įpusėjus renginiui atvyko ir „kareiviška košė“, tad pasistiprinus dar judėta, linksmintasi ir džiaugtasi įkvepiančia bendryste. Pabaigai – tradicinė bendra nuotrauka ir daina.
Lilija Smalakienė
Vaclavo Svidinsko nuotraukos
Nacionalinės TAU asociacijos projektą „Tobulėjantys amžėjimo žingsniai” remia LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.


