Gruodžio 9 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko susitikimas su kalėdinių žaisliukų kūrėja, parodos „Kai atsibosta burbulai“ autore, mokytoja Danguole Rimavičiene.
Į parodos pristatymą susirinko gausus būrys jos kūrybos gerbėjų. D. Rimavičienė pasakojo, jog visuomet mėgusi rankdarbius, todėl, baigusi pedagoginę karjerą A. Vienuolio progimnazijoje, ji nusprendė išmokti kažką naujo. Interneto pagalba į D. Rimavičienės rankdarbių priemonių arsenalą netikėtai „įsiterpė“ vata ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ėmė kurti kalėdinius žaisliukus. Pirmieji Danguolės kūrybiniai darbai buvo nesudėtingi, vėliau pedagogė ėmė gaminti žaisliukus, reikalaujančius ypatingos kantrybės ir išradingumo.
Kūrėja pasakojo savo tinklapį pavadinusi „Cemci Lemci“, nes šis posakis nuo vaikystės jai asocijuojasi su kažkas išskirtiniu, prabangiu, kitokiu ir nepaprastu. „Informacinės technologijos yra mano varomoji jėga. Daug mokausi iš „YouTube“. Vienos pamokos, kurias peržiūriu internete, yra mokamos, kitos – ne. Turiu mokytoją, kuri gyvena Ukrainoje. Bet man iki jos meistriškumo lygio toli, kaip iki Mėnulio “, – apie kūrybinį procesą ir siekį tobulėti kalbėjo pedagogė.
Pirmas žaisliukas, apie kurį D. Rimavičienė detaliau papasakojo auditorijai ir kurį siuntė per dalyvių rankas, buvo „Ledų pardavėja“. Kitą žaisliuką, kuris buvo apibūdintas, parodos autorė sukūrė pagal dailininko Kanuto Rusecko paveikslą „Pjovėja“. Danguolė paaiškino, kad jos žaisliukas „Pjovėja“ nėra portreto kopija, todėl jis vadinama replika, nes nuo originalo skiriasi formatu, kompozicija ir atlikimo technika. Renginio dalyviai turėjo galimybę „susipažinti“ su mielu velniuku, ant kupros nešančiu Puntuko akmenį, „Auksine žuvele“ bei žaisliuku „Ilgasnapiu Pypsiu“, kurį D. Rimavičienė sukūrė žvelgdama į Puerto Riko dailininko Davido Aivarezo paveikslus. Pedagogė atskleidė, kad jai smagu ne tik iš vatos lipdyti kalėdinius žaisliukus, bet ir apie juos „sudėlioti“ žaismingus pasakojimus. Auditorijai Danguolė papasakojo keletą smagių istorijų iš briedžių Bronislavo ir Mečislovo bei naujo žaisliuko „Barsuko Baliuko“ gyvenimo.
Anykščių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentės neseniai dalyvavo žaisliukų kūrėjos D. Rimavičienės vestoje edukacijoje. Pedagogė moterų teiravosi, kiek pinigų jos prašytų už savo kurtas musmires. Anykščių TAU vadovė Vida Antanavičienė pateikė tokį atsakymą: „Rankų darbas nepigus. Tai, ką padarėme, yra mūsų vienetiniai darbai. Grybus pigiai parduoti būtų nuodėmė“. Dailininkė keramikė Skaidrė Račkaitytė susižavėjusi kalbėjo: „TAU žvaigždynas stebina savo talentais, o D. Rimavičienės darbelių technika yra kažkas nepatirto, nematyto ir primena tai, ką praeityje darė mūsų seneliai“.
Parodos autorę D. Rimavičienę sveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo TAU dabartinė vadovė V. Antanavičienė, jo įkūrėja Nijolė Radušienė ir kitos kolegės iš universiteto.
Po renginio niekas neskubėjo skirstytis. Renginio dalyviai fotografavosi prie D. Rimavičienės kalėdinių žaisliukų parodos „Kai atsibosta burbulai“, žavėjosi žaislais, kurie priminė jiems vaikystę. Parodą „Kai atsibosta burbulai“ Viešojoje bibliotekoje galima aplankyti iki 2023 m. sausio 6 d.
Birutė Venteraitienė, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė
Violetos Matelienės nuotr.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.