Tęsiasi psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos „Žvelk giliau“ projekto, kuriam vadovauja Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos vykdantysis direktorius ir psichikos sveikatos koordinatorius Gediminas Dalinkevičius, veiklos.
Liepos mėnesio projekto renginiai-pokalbiai ir susitikimai apie psichikos sveikatą
Babtų muziejuje įvyko vakaras „Žvelk giliau“, kur pokalbiai su ambasadoriais ir smuiko muzika vedė klausytojus ieškoti kelių į pozityvų santykį su aplinka. Nors vasaros liūtis sutrukdė susirinkti gausesnei auditorijai, tačiau tarp susirinkusių buvo ne vienas Babtų TAU klausytojas. Didžiausia tokio susitikimo vertybė – žmonių atvirumas ir bendravimas. Tai sukelia teigiamų emocijų, kas augina pozityvumą.
Vyresnio amžiaus žmonės turi daug užslėptos gyvenimiškos patirties, kurią atverti daugeliui trūksta drąsos. Toks pokalbis leidžia giliau suvokti savo turėtas stigmas ir jų pasekmes, neretai netikėtai atrandant savistigmų sąvokas. Verta kalbėti apie tai, kaip nepanirti į neviltį, matyti prasmę gyvenime, išmokti mėgautis gyvenimu, kaip pamatyti šalia esantį ir padėti jam, kaip su šypsena pasitikti dieną – tokias išvadas po susitikimo minėjo renginio dalyviai. Ir žinoma, dėkojo maestro G. Dalinkevičiui už pakylėjančias smuiko melodijas.
Elektrėnų bibliotekoje įvyko susitikimas su Elektrėnų TAU klausytojais. Susitikime kalbėta, kad daugelį varginančių bėdų galime įveikti keičiant požiūrį, dalijantis skaudžiomis patirtimis, taip atrandant, kad yra įvairių kelių, įgalinančių tvarkytis su esamomis problemomis. Diskusija užsimezgė ir apie šiuolaikinių technologijų įtaką, ir meno galias mūsų išgyvenimams. Psichikos sveikatos koordinatoriaus G. Dalinkevičiaus smuiko melodijos ne tik skaidrino susitikimo nuotaiką, bet buvo labai paveikus pavyzdys.
Psichikos sveikatos ambasadoriaus Eligijaus pasakojimas apie jo paties patirtis, vaduojantis iš priklausomybių pinklių, sujaudino klausytojus. Jis kalbėjo, kaip svarbu pažvelgti į save, suprasti ir nebijoti prašyti pagalbos. Eligijus pats dabar padeda daugeliui žmonių, todėl ir sako, kad nuoširdus pokalbis padeda gelbėjantis ir nuo priklausomybių, ir nuo minčių, vedančių į savižudybę.
Užsiminta ir apie vyresnių žmonių aktyvumą bei bendrystės būtinumą.
Lilija Smalakienė, projekto „Žvelk giliau“ komunikacijos specialistė, Medardo Čoboto TAU
Iniciatyvos tikslas – skatinti visuomenę atvirai kalbėtis apie psichikos sveikatą. Įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų savo ar savo artimųjų gyvenime tapti psichikos sveikatos ambasadoriais ir dalintis patirtimi.
Projekto organizatorius – Higienos institutas. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.