Š.m. birželio 12-16 dienomis Kauno trečiojo amžiaus universitete (TAU) svečiavosi ERASMUS+ projektų partneriai iš Lenkijos, kurie paprašė suteikti galimybę stebėti, kaip mes dirbame. Nors jau mokslo metai ir pasibaigę, pakvietėme ir mūsų universiteto klausytojus dalyvauti paskaitose bei renginiuose.
Pirmadienį svečiai ir mūsų klausytojai dalyvavo Kauno TAU prorektoriaus Rimvydo Velykio paskaitoje „Gerovės technologijos senjorams”. Atraktyvios technologijų panaudojimo paskaitos tikslas – supažindinti su naujovėmis, kaip prailginti senjorų savarankiškumą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Svečiai susipažino su pasaulinėmis technologinėmis tendencijomis, lengvinančiomis senjorų buitį namuose, ypač su virtualios realybės bei dirbtinio intelekto galimybėmis. Teisės fakulteto dekanas Marius Jonaitis svečiams organizavo susitikimą su Lietuvos Lenkų sąjungos Kauno skyriaus bendruomene.
Antradienį Dizaino fakulteto kūrybinėse dirbtuvėse svečiai ir Dizaino fakulteto klausytojos susipažino su meninių dirbinių iš natūralios odos gamybos technologijomis ir užsiėmimo metu pasigamino dailias apyrankes. Joms talkino lektorė odininkė Ramutė Toliušytė. Istorijos fakulteto dekanė dr. Inga Puidokienė ir prof. Jonas Vaičenonis pravedė ekskursiją po Kauno pilį.
Trečiadienį svečiai savarankiškai nuvyko į Vilnių į edukacinę ekskursiją „Adomo Mickevičiaus takais”.
Ketvirtadienį bendroje grupėje dalyvavome smagioje ir turiningoje ekskursijoje Trakuose, kurią organizavo Turizmo ir laisvalaikio praleidimo fakulteto dekanas Antanas Visockas. Ekskursijos metu susipažinome su LDK istorija, karaimų papročiais, kulinariniu paveldu ir unikalia Trakų miestelio architektūra.
Penktadienį su svečiais aptarėme ateities planus, galimas veiklas, įvykusius renginius, įteikėme dalyviams sertifikatus. Kultūrinėje programoje svečiai susipažino su senojo Kauno istorija ir dalyvavo kultūrinio paveldo maisto degustacijoje „LDK palikuonys”.
***
Birželio 18 d. Kauno TAU surengė dviejų dienų mokymus dekanams, lektoriams ir klausytojų lyderiams. Juos pravedė informacinių technologijų ekspertė iš Lenkijos Jolanta Ratynska.
Šie mokymai – „Skaitmeninės technologijos senjorų ugdyme“ – yra vykdomo ERASMUS+ projekto „Tvarumo, skaitmeninių technologijų ir socialinio aktyvumo kompetencijų plėtojimas Kauno TAU“ dalis.
Užsiėmimai vyko šiuolaikiškai įrengtoje VDU auditorijoje. Jų metu nagrinėjome kaip dėstytojai, lektoriai, „Studijų ratelių” lyderiai gali padėti ugdyti vyresniojo amžiaus klausytojų skaitmenines kompetencijas, ypač aktualias mūsų organizacijai temas.
Mokymų metu buvo keliami tikslai:
– pagilinti dalyvių žinias apie skaitmeninės visuomenės sampratą;
– padidinti gebėjimus naudotis pasirinktomis skaitmeninėmis priemonėmis, ypač naudingomis senjorų ugdymui;
– susipažinti su DigCompEdu sistema kaip pedagogų tobulėjimo įrankiu.
Mokymų dalyviai, tikimės, suprato skaitmeninio pilietiškumo sampratą, gebės parinkti tinkamiausius darbo metodus ir mokymo priemones senjorams, geriau supras Europos politiką, susijusią su informacinių ir ryšių technologijų naudojimu švietime. Kiekvienas dalyvis gavo prieigą prie specialiai šiam tikslui sukurtos svetainės, todėl galės praktiškai išbandyti įvairius įrankius ir pritaikyti juos savo užsiėmimuose.
Su visa mokymų medžiaga galite susipažinti:
https://sites.google.com/view/seniorsinadigitalsociety
https://digitgera.eu/geragogy-report
***
Lietuvos muzikos terapijos asociacija, bendradarbiaudama su Nacionaline TAU asociacija, įgyvendina projektą „Muzikavimas pagyvenusių žmonių emocinės sveikatos gerinimui”. Birželio 21 d. Kauno TAU klausytojai dalyvavo praktiniuose mokymuose pagyvenusiems žmonėms, kurių metu įgijo teorinių žinių ir patirčių, padedančių geriau suprasti, kaip panaudoti muziką savo ar artimųjų gyvenimo kokybei gerinti.
Dalyviai turėjo galimybę patirti įvairių muzikos klausymosi ir aktyvaus muzikavimo veiklų poveikį, susipažino su naujais muzikos instrumentais, bendravo, dalinosi prisiminimais bei įspūdžiais apie muzikines patirtis. Mokymus vedė dr. Loreta Kačiušytė Skramtai, muzikos terapeutė, profesionali choro vadovė, muzikos terapijos pradininkė Lietuvoje bei Gediminas Dalinkevičius, profesionalus smuikininkas ir dirigentas, projekto „Žvelk giliau” Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorius, Nacionalinės TAU asociacijos vykdantysis direktorius.
Praktiniuose mokymuose dalyvavo dvi grupės: Teatro ir muzikos bei Turizmo ir laisvalaikio organizavimo fakultetų klausytojai. Praktiniai mokymai vyko keturias dienas.
Kauno TAU inf.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.