Gegužės 25-ąją Vilniuje, Vingio parke vyks Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas, į kurį kviečiamos visų Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų (TAU) bendruomenės. Renginys atviras visuomenei, tikimasi, kad prisijungs Vingio parko lankytojai. Renginyje dalyvaus ne tik senjorai, bet ir partneriai iš Vilniaus kolegijos – dėstytojai, studentai. Nuo 10 val. renginio dalyvių laukia turininga ir įspūdinga programa.
„Iki 10 val. renkamės Vingio parke prie estrados. Vyks ir tradicinė iškilminga eisena. Sulauksime ir svečių pasveikinimų, nuotaikingu pasirodymu pradžiugins Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos moksleiviai ir Medardo Čoboto TAU sportinių šokių grupė. Treneriai pristatys įvairias sveikatingumo mankštas, vyks Medardo Čoboto TAU Diskgolfo klubo turnyras. Bus ir kareiviškos košės“, – apie programą pasakoja renginio organizatorė Medardo Čoboto TAU Sveikos gyvensenos fakulteto dekanė Viktorija Montvilienė.

Medardo Čoboto TAU archyvo nuotrauka
,,Mano sveikata – mano teisė‘‘ – taip pavadintas šių metų Pasaulinės sveikatos dienos minėjimo renginys. „Tai vienas pirmųjų renginių iš Nacionalinės TAU asociacijos įgyvendinamos iniciatyvos „Tobulėjantys amžėjimo žingsniai“, – sako Medardo Čoboto TAU projektų vadovė Laima Tuleikienė. – Be šio renginio planuojama dar du dideli sveikatinimo renginiai rudenį. Tikimės, kad tai padės senjorams sustiprinti sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo įgūdžius bei padidinti jų užimtumą.“
Iniciatyvą remią LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Be sveikatinimo renginių iniciatyvoje numatyta ir kitų: ruošiamasi tradicinei jau šeštajai Nacionalinės TAU asociacijos universiadai, kuri sukviečia sportuojančius senjorus iš visų šalies TAU. Pasak, Medardo Čoboto TAU projektų vadovės L. Tuleikienės, savanoriška veikla vyksta nenutrūkstamai, rūpinamasi ligotais ar vienišais vyresniais žmonėmis. Be to, iniciatyvoje „Tobulėjantys amžėjimo žingsniai“ numatytos ir kitos bendros veiklos. „Tikimės, kad iniciatyva padės vyresnio amžiaus žmonėms įsitraukti į visuomeninę, kultūrinę, švietėjišką veiklą, ir paskatins jų socialinę įtrauktį“, – sako L. Tuleikienė.
Nepraleiskime progos gegužės 25-ąją dalyvauti turiningame sveikatinimo renginyje, skirtame Pasaulinės sveikatos dienos paminėjimui.
Lilija Smalakienė


