Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai susidomėjo kvietimu dalyvauti projekte „Muzikavimas vyresnio amžiaus žmonių emocinės sveikatos gerinimui“ ir sužinoti, kaip, pasiteikus muziką, išsaugoti ir stiprinti savo gerą savijautą.
Lietuvos muzikos terapijos asociacijos įgyvendinamas projektas skirtas vyresnio amžiaus žmonėms. Muzika yra neatsiejama žmogaus gyvenimo, mūsų kasdienybės dalis ir yra unikali bei efektyvi priemonė vyresnio amžiaus žmonių sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui. Muzikavimas suteikia nusiraminimą ir paguodą, padeda išreikšti emocijas ir atitraukti dėmesį nuo skausmo. Be to, motyvuoja judėjimą, skatina atmintį, gyvenimo istorijų prisiminimą ir pasakojimą. Tai suteikia prasmingą turinį bendravimui, palaiko asmenybę.
Rugpjūčio pradžioje įvyko pirmasis susitikimas su profesionaliu smuikininku ir Nacionalinės TAU asociacijos vykdančiuoju direktoriumi Gediminu Dalinkevičiumi. Susitikime vyravo šiltas bendravimas, šviesios mintys ir užburianti muzika. Muzika, pakylėjanti sielą, nors trumpam atitraukianti nuo buities rūpesčių ir pirmasis namų darbas – palinkėjimas kiekvieną dieną rasti bent 20 minučių gerai, prasmingai muzikai.
Projekto vykdytojas: Lietuvos muzikos terapijos asociacija. Tai 1997 metais įsikūrusi visuomeninė organizacija, vienijanti muzikos terapeutus bei kitus specialistus, taikančius muzikos terapijos metodus vardan visuomenės narių fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gyvenimo kokybės. Asociacijos pirmininkė – dr. Loreta Kačiušytė-Skramtai.
Projekto partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centras, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės miestų, Tauragės ir Telšių rajonų savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai.
Projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.
Zita Kazlauskienė, Panevėžio TAU rektorė
Autorės nuotraukos
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.