„...visi keliai mums ant pečių, visuos keliuos mes susitiksim...“ Silvija Kaputikjan
Ne iš karto susiformuoja geri santykiai tarp žmonių. Viskas priklauso nuo bendrų interesų, amžiaus ir noro save realizuoti. Noro, kad tave suprastų, įvertintų, pagirtų, parodytų dėmesį. Tiesiog reikalingas toks ryšys tarp žmonių, kad išėjus į gatvę dauguma sutiktų žmonių tau šypsotųsi. Jie tau palankūs, jaučia šiltus draugiškus jausmus. Tai ir yra laimė. Laimė tiesiog būti šiame pasaulyje, šioje šalyje, savo mieste.
Dar brangesnės tos minutės, kurias tu praleidi su savo bendraminčiais ir kolegomis iš kitų miestų, ypač iš sostinės.
Šių metų sausio 15 diena Kaišiadorių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Dailės studijos tapytojams ir puoselėjančioms tekstilės meną Taikomosios dailės studijos, kuriai jau penkeri metai vadovauja Tatjana Prakapienė, lankytojoms, buvo išskirtinė. Su mūsų garbios mokymo įstaigos rektore Birute Kvedariene vykome į Vilniaus Medardo Čoboto TAU. Dailės studijos atstovai – Janina Bičkauskienė, Olytė Stakienė, Zita Šliužienė ir Jonas Katkevičius – važiavome pasiimti savo paveikslų, kurie nuo lapkričio mėnesio buvo demonstruojami buvusio Vilniaus pedagoginio universiteto parodomosiose erdvėse, dabar Medardo Čoboto TAU patalpose. Dalis iš jų, beje, jau yra iškeliavę ir eksponuojami Lietuvos Seimo rūmuose.
O Taikomosios dailės studijos vadovė T. Prakapienė su savo studijos lankytojomis Elena Chanina, Danute Kuduliene ir Zita Genevičiene vežė parodyti savo meninės tekstilės darbus Medardo Čoboto universiteto kolegėms.
Šios mokslo įstaigos parodomosios erdvės tuščios nebūna. Vos spėjome nukabinti savo tapybos darbus, kai juos tuoj pat pakeitė mūsų moterų atvežti tekstilės darbai. Netilo susirinkusių žiūrovų susižavėjimo šūksniai. Ne prastesni mes esame, parodėme mūsų visų darbų kokybę, originalumą ir atlikimo technikų įvairovę. Dėl darbų gausos vietų pakabinti kūriniams pritrūko, tad vilnietės, iš pagarbos svečiams, leido mūsų darbus demonstruoti pakabintus, o savo darbus išdėliojo ant stalų, vienoje iš auditorijų.
Mūsų laukė ne vienas siurprizas. Nuostabius ponios Marijos, beje, tautodailininkės, kinusaiga technika atliktus darbus, žiūrovai, sėdintys auditorijoje, sutiko plojimais. Tiek kruopštumo, meniškumo ir tikros meilės savo užsiėmimui buvo įdėta į jos darbus. Pamatėme, kad niekada nevėlu ne tik daryti gražius, originalius darbus, bet ir mokytis naujų technikų. Mūsų Taikomosios dailės studijos lankytojos susižavėjo dar nematyta gražiu pavadinimu frivolite technika atliktais darbais. Gal po šio susitikimo ja kažkas susidomės?
Gražu stebėti, kai garbaus amžiaus žmonės nenustoja mokytis ir pasiekia tokių profesionalumo aukštumų. Gal tai viso gyvenimo svajonių išsipildymas? Koks prasmingas ir spalvingas pasidaro gyvenimas – tai pėdsakas šioje žemėje, palikimas, kuris ateityje tavo artimiesiems gal būt turės sakralinę vertę.
Susipažinus su naujomis draugėmis ir apžiūrėjus darbus, mūsų laukė dar vienas siurprizas: žinoma Lietuvoje televizijos ir kino režisierė Regina Stadalnikaitė pademonstravo savo prieš 35 metus sukurtą filmą „ Baltijos kelias“. Tai iki ašarų jaudinančios, mūsų visų Lietuvos patriotų vienybės akimirkos kovoje už laisvę. Autorė pasakojo šio filmo sukūrimo istoriją, prisiminė, kokius sunkumus jo autoriai turėjo nugalėti. Mums labai džiugu, kad ši moteris kovo mėnesį sutiko apsilankyti Kaišiadoryse ir pademonstruoti savo darbus.
Po šios oficialios dalies Vilniaus Tautodailės fakulteto moterys mus pakvietė pasikalbėti, pasidalinti patirtais įspūdžiais ir patirtimi. Ką tik buvome nepažįstami, o atrodė, lyg susitiko senai nesimatę giminės.
Negalima nesižavėti Medardo Čoboto universiteto veikla, jo rektore, Nacionalinės TAU asociacijos prezidente dr. Zita Žebrauskiene, kuri ne veltui Liepos 6-osios – Valstybės Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos proga Prezidento Gitano Nausėdos už nuopelnus, organizuojant senjorų švietimą, už įkvėpimą mokytis visą gyvenimą, apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi. Gerbiamai rektorei Z. Žebrauskienei ir Tautodailės fakulteto dekanei Henrikai Ivancienei esame dėkingi už šias susitikimų akimirkas, už pakvietimą, už mūsų kūrybos populiarinimą, už gražų ir reikalingą ryšį tarp universitetų.
Jonas Katkevičius, Kaišiadorių TAU Tarybos narys, Dailės studijos vadovas
Kaišiadorių TAU nuotraukos