Senasis Kėdainių TAU, 2008 m. kovo 13 d. įkurtas kaip TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių Humanitarinių mokslų fakultetas ir Socialinių mokslų fakultetas, nuo 2010 metų sujungtas į vieną – Kėdainių Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetą ir 2019 m. įregistruotas kaip atskira organizacija (asociacija), rugsėjo 19 d. Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) aktų salėje iškilmingai pradėjo naujuosius mokslo metus.
Apie Senojo Kėdainių TAU 15-kos metų veiklos sukaktį žiūrėkite Balticum TV „Kėdainių žinios“ rugsėjo 21 dienos laidoje (nuo 0:33 sek. iki 6:42 min.).
Judėjimas yra gyvenimas
Šventės dalyvius sveikino svečiai, prisiminimais dalinosi buvęs TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Guogas, su naujais projektais supažindino projektų vadovė Elena Petkevičienė. TAU rektorė Gražina Jedemskienė pasidžiaugė, kad universiteto klausytojai visas veiklas gali vykdyti Kėdainių PRC patalpose, naudotis aktų sale ir auditorijomis, aprūpintomis naujausia kompiuterine įranga, su Senuoju Kėdainių TAU mielai bendradarbiauja Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka ir visuomenės sveikatos biuras, Kėdainių kultūros centras, Mariaus Čiuželio labdaros ir paramos fondas.
Rektorė G. Jedemskienė pasidžiaugė, kad kiekvienais metais užmezgami nauji santykiai su lektoriais ir partneriais, tad naujų veiklų netrūksta. Šiuo metu universitetą lanko per šimtą klausytojų, kurie gali pasirinkti Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetą (dekanė Jolita Kšenavičienė), Technologijų fakultetą (dekanė Anželika Liukumienė) ir Fizinės gerovės fakultetą (dekanė Giedrė Frolovienė). Pagal universiteto klausytojų pageidavimus įkurta Linijinių šokių studija (vadovė R. Plučiuvienė), Rankdarbių studija (vadovė S. Žalakevičienė), Vokalinio ansamblio studija (muzikos mokytoja Lina Karpienė), Siuvimo ir modeliavimo studija (mokytoja Anželika Liukumienė). Senjorams organizuojami skaitmeninio raštingumo, anglų ir italų kalbų kursai, įvairios mankštos. Teorinėse-praktinėse paskaitose kalbama apie bendravimą šeimoje, susipažįstama su globalinėmis, politinėmis, istorinėmis, geografinėmis, teisės bei sveikatos temomis. Šiemet bus gilinamasi į tarpkultūrinę komunikaciją, konfliktinių situacijų sprendimą, į vyresnio amžiaus žmonių nelaimingų atsitikimų ir traumų prevenciją, organizuojami įvairūs renginiai bei edukacinės išvykos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Po iškilmingo naujųjų mokslo metų atidarymo svečius ir TAU klausytojus džiugino smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus ir pianisto Povilo Jaramino muzikinė dovana.
Projekto ,,Muzikavimas pagyvenusių žmonių emocinės sveikatos gerinimui“ veiklos Senajame Kėdainių TAU
Muzika yra neatsiejama žmogaus gyvenimo, mūsų kasdienybės dalis bei unikali priemonė senjorų sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui. Muzikavimas suteikia nusiraminimą ir paguodą, padeda išreikšti emocijas ir atitraukti dėmesį nuo skausmo. Be to, motyvuoja judėjimą, skatina atmintį, gyvenimo istorijų prisiminimą ir pasakojimą. Muzika suteikia prasmingą turinį bendravimui, palaiko asmenybę. Įvairūs tyrimai rodo, kad muzika yra viena iš perspektyviausių priemonių senjorų sveikatos stiprinimui nenaudojant vaistų.
Lietuvos muzikos terapijos asociacija, bendradarbiaudama su Nacionaline TAU asociacija bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos karjeros kompetencijų centru, įgyvendina projektą „Muzikavimas pagyvenusių žmonių emocinės sveikatos gerinimui”.
Rugsėjo 19, 21, 26, 28 dienomis virš penkiasdešimt Kėdainių Senojo TAU klausytojų dalyvavo šio projekto užsiėmimuose.
Pirmojo užsiėmimo metu klausėmės smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus ir pianisto Povilo Jaramino atliekamų klasikinių ir šiuolaikinės muzikos kūrinių, kalbėjome apie muzikos poveikį mūsų emocijoms.
Kitų užsiėmimų metu muzikos terapeutė dr. Loreta Kačiušytė-Skramtai pristatė įvairias muzikavimo formas, daugiau sužinojome apie žmogaus sąveiką su muzika, apie jos poreikį, kalbėjome apie tai, ką mums asmeniškai reiškia muzika, kaip ji padeda įvairiose gyvenimo situacijose, kaip padeda bendrauti. Visi kartu dainavome populiariausią Kėdainių krašto dainą. Lektorė Loreta padainavo populiariausią savo krašto dainą. Mes pritarėme.
Trečiojo užsiėmimo metu buvo kalbama apie muzikos poveikį žmogaus sveikatai, emocijoms, fiziologinei būsenai. Prisiminėme vaikystėje ir kitais amžiaus tarpsniais skambėjusias melodijas, dainas. Vėliau grupėse išsirinkome po tris mums labiausiai įsiminusias dainas ir po vieną kiekvienos grupės dainą visi kartu padainavome.
Ketvirtas užsiėmimas buvo skirtas bendravimui garsais be žodžių. Į pagalbą pasitelkėme įvairius muzikos instrumentus. Nemažai lektorės atsineštų instrumentų mums buvo nepažįstami: vandens būgnas, lietaus vamzdis ir dar nemažai kitų, kuriais galima išgauti egzotinius garsus. Kūrėme garsų kompozicijas, rinkome instrumentus, kuriais būtų galima išreikšti pyktį, džiaugsmą ar liūdesį.
Užsiėmimai buvo įtraukūs ir naudingi. Jų metu geriau pažinome kolegas, tuo pačiu ir save. Mus siejo malonus bendrystės jausmas, atsipalaidavimas, gerumas.
Septintasis kasmetinis „Sidabrinės linijos“ savanorių susitikimas
Su grupe Senojo Kėdainių TAU klausytojų – ,,Sidabrinės linijos" savanorių – rugsėjo 16-tąją dalyvavome padėkos dienoje Vilniuje MO muziejuje.
Tai buvo prasmingas, įdomus, informatyvus ir jautrus renginys. Labai šiltai susirinkusius savanorius sutiko tiek „Sidabrines linijos“ steigėjai Marius ir Kristina Čiuželiai, tiek visi šio darnaus kolektyvo nariai. Buvo daug dėmesio, šilto bendravimo, apsikabinimų, komplimentų.
Didelė dalis savanorių buvo apdovanoti padėkos raštais, apdovanojimus lydėjo nuoširdūs plojimai. Kėdainiškių „Sidabrinės linijos“ savanorių koordinatorei Vidai Liutkevičienei įteiktas padėkos raštas už bendruomeniškumą, savanorei Elenai Petkevičienei – už „Sidabrinės linijos“ veiklos viešinimą.
Senojo Kėdainių TAU „Sidabrinės linijos“ savanoriai prie MO muziejaus.
Išklausėme labai įdomią ir betarpišką Nomedos Marčėnaitės paskaitą apie motyvaciją aktyviai gyventi ir skleisti gėrį. Su gido pagalba apžiūrėjome parodą ,,Vilniaus pokeris“.
Bendravome kaip viena didžiulė bendraminčių šeima. Vaišių metu nuoširdūs pokalbiai, vadovų rodomas dėmesys, pagarba. Tai, žinoma, mus, savanorius, motyvuoja dar nuoširdžiau dirbti, gausinti mūsų būrį. Skirstėmės geros nuotaikos, įsitikinę, kad, iš tiesų, žmogui reikia žmogaus ir, kad daryti gerus darbus – gera. Gera yra ir tai, kad mūsų darbai yra matomi bei vertinami.
Gražina Jedemskienė, Senojo Kėdainių TAU rektorė, Sigutė Pareigienė ir Elena Petkevičienė, Senojo Kėdainių TAU klausytojos