Sekmadienį Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo daugybė svečių iš visos Lietuvos, o sceną užkariavo spalvingi šokiai. Čia vyko tradicinis jau penktasis Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) šokių kolektyvų festivalis „Senjorų šokių pynė 2024“, kurį kas antri metai organizuoja Medardo Čoboto TAU. Beveik 400 dalyvių iš 25 kolektyvų ir beveik pusšimtis klasikinių, šiuolaikinių, linijinių, tautinių šokių supynė ne tik spalvingą, skambią, jaunatvišką, kupiną ypatingų emocijų, bet ir nuoširdžios bendrystės šventinę dieną.
Jaunųjų šokėjų Damiro ir Barboros iš Palangos sportinių šokių klubo „Svilelis“ džaivas įžiebė energijos kibirkštį. Šilti Nacionalinės TAU asociacijos prezidentės dr. Zitos Žebrauskienės sveikinimo žodžiai bei renginio globėjos pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės laiškas, atskriejęs iš Amerikos, apgaubė renginį ypatingumo ir nuoširdumo dvasia. Festivalio globėjos pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės dėmesys leidžia pasijusti svarbiems ir ypatingiems.
Dianos Nausėdienės sveikinimas.
Renginio vedėjos aktorės Agnės Levickaitės kiekvieno kolektyvo ir jų pasirodymo pristatymas su meile liudijo čia sklandant ne konkurencijos, o nuoširdžios bičiulystės jausmus.
Agnė ir Valerija – festivalio vedėja ir režisierė.
Jau nuo pirmųjų „Nonna Dance“ iš Medardo Čoboto TAU šokių studijos atliekamos Klasikinių šokių siuitos taktų buvo užduotas ypatingos sceninės kultūros, elegancijos ir žiūrovus pakerinčio šokio kodas.
„Nonna Dance“.
Scenoje keitėsi kolektyvai, šokių žanrai, mainėsi spalvos ir ritmai, bet neblėso energija, nesisklaidė šokio magija, ir keturios valandos be pertraukos žiūrovams neprailgo. O žiūrovų salė visas festivalio valandas buvo sausakimša.
Festivalio dalyviai turi skirtingos patirties. Vieni jau šalies ir užsienio scenose beveik dešimtmetį pelno žiūrovų simpatijas, kitų istorijos rašomos tik penkmetis ar net mažiau. Pirmus metus skaičiuoja Rokiškio TAU ir Radviliškio TAU „Radvilės“ kolektyvo šokėjai, o kolektyvas iš Naujojo Šiaulių TAU tik prieš pusmetį susibūrė. Festivalis ne veltui yra šokio šventė, kur skleidžiasi šypsenos, spindi akys, o žiūrovas turi galimybių ne kartą nustebti. Naujosios Akmenės TAU šokio teatro studijos „Retro“ pasirodymas festivaliui padovanojo teatro magijos pliūpsnį, Mažeikių TAU šokių studija „Serbentėlė“ – šokio „Paryžiaus ilgesys“ premjerą, o nuotaikingajam šokiui „Diatonikas“ susijungė radviliškietės iš „Radvilės“ ir „Raskilos“ kolektyvų.
Privalu minėti visus ištikimus šokiui festivalio dalyvius, ištvermingus pasiaukojančius jų vadovus, tai dar kartą buvo padaryta baigiantis šventei, kai į sceną jie buvo pakviesti ir apdovanoti ne tik padėkos raštais, bet ir originaliais menininko sukurtais festivalio prizais su specialiais įrašais bei ypatingais kepiniais.
Festivalis baigėsi, žiūrovai dėkojo atsistoję, Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė dr. Z. Žebrauskienė žodžiu bandė sustabdyti šį žavų ir nepakartojamą laiką, dėkojo amžinos jaunystės saugotojams šokio entuziastams, tarp kurių yra ne viena devintą dešimtmetį skaičiuojanti šokėja (vyriausiai 88-eri), ir jų vadovams. Renginio sumanytojai, organizatorei ir režisierei nenuilstančiai Medardo Čoboto TAU šokių studijos vadovei Valerijai Stričkienei skambėjo ne tik padėkos, bet ir „Ilgiausių metų“.
Darniai rikiavosi programos numeriai, gražiai skambėjo muzika, tuo rūpinosi festivalio garso režisierius, šokių ir šio festivalio patriotas, Medardo Čoboto TAU Informacinių technologijų fakulteto dekanas Ovidijus Gabrėnas.
Nors organizacinių sunkumų rengėjams teko nemažai patirti, buvo iškilę problemų dėl apšvietimo, šokio šventė pavyko. Padėkos V. Stričkienei skambėjo ne tik Palangos senojoje gimnazijoje, bet ir pasivijo kitą dieną telefono skambučiais su įspūdžiais ir ypatingomis emocijomis.
„Mes augame, tai rodo ne tik festivalio dalyvių skaičius, bet ir pasirodymų meninis lygis, kolektyvų išradingumas ir kūrybiškumas, nuolat auganti sceninė kultūra, estetika, įspūdingi sceniniai rūbai, – po renginio sakė V. Stričkienė. – Tai ne tik džiugina, bet ir skatina ieškoti naujų idėjų būsimiems šokėjų sambūriams“.
Po festivalio daugelis Palangos svečių pasiliko ne tik pasidžiaugti jūra, bet ir dalyvavo Senjorų savaitės renginiuose, spėjo į spektaklius, vakaro koncertus, liko ir kitos dienos renginiuose.
Festivalio dalyviai – Medardo Čoboto TAU Šokių studijos net trys šokių grupės – „Nonna Dance, „Bruknės“ ir „Emocija“, vadovaujamos V. Stričkienės, Almos Rumšienės vadovaujamas „Cvingis“ iš Tauragės TAU, Naujosios Akmenės TAU šokio teatro studija „Retro“, vadovaujama Nijolės Kliučinskienės, Irenos Valiuvienės vadovaujama Mažeikių TAU šokių studija „Serbentėlė“, Klaipėdos TAU senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“ ir jų vadovai Julija Toliušienė ir Valdas Marcinkus, Raseinių TAU linijinių šokių kolektyvas „Raseika“, vadovaujamas Valdonės Balčaitienės, „Ringė“ iš Rietavo TAU, vadovė Rima Pleškienė, Jadvygos Kuzmarskienės vadovaujama „Šyša“ ir Alinos Urbonienės „Aukštumala“ iš Šilutės TAU, linijinių šokių grupė „Pozityvas“, vadovaujamas Violetos Krasauskienės, iš Panevėžio TAU, „Vėja“, vadovaujama Aldonos Satkūnaitės iš Ukmergės TAU, Gemos Volodkienės vadovaujamas „Vievio LINTAU“, Onos Moderienės vadovaujama „Sidabrinė gija“ iš Naujosios Akmenės TAU, Kamilės Šepkienės suburtos šokėjos iš Rokiškio TAU, Irmos Katilienės vadovaujas Šiaulių TAU kolektyvas, Valerijos Jurgauskienės vadovaujamos „Radvilės“, ir „Raskila“ iš Radviliškio TAU, Telšių TAU šokių studija „Linelis“ ir vadovė Reda Sabaliauskienė, Birutės Žadvydienės vadovaujams „Šansas“ iš Jonavos TAU, „Rudenėlis“ iš Druskininkų, vadovaujamas Laimutės Radinienės, Palangos TAU „Jūrė“ ir jų vadovė Janina Sarapinienė, Editos Rudminaitės vadovaujamas Naujojo Šiaulių TAU kolektyvas „Gabija“, Giedrės Malunavičienės vadovaujamas kolektyvas „Skinija“ iš Klaipėdos rajono Švietimo centro TAU.
„Bruknės“, Medardo Čoboto TAU.
„Emocija“, Medardo Čoboto TAU.
Mažeikių TAU šokių studija „Serbentėlė“.
Klaipėdos TAU senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“.
Raseinių TAU linijinių šokių kolektyvas „Raseika“,
„Ringė“, Rietavo TAU.
„Šyša“, Šilutės TAU.
„Aukštumala“, Šilutės TAU.
„Pozityvas“, Panevėžio TAU.
„Vėja“, Ukmergės TAU.
„Vievio LINTAU“.
„Sidabrinė gija“, Naujosios Akmenės TAU.
„Radvilės“, Radviliškio TAU.
„Raskila“, Radviliškio TAU.
Telšių TAU šokių studija „Linelis“.
„Šansas“, Jonavos TAU
„Rudenėlis“, Druskininkai.
„Jūrė“, Palangos TAU.
Naujosios Akmenės TAU šokio teatro studija „Retro“.
„Skinija“, Klaipėdos rajono Švietimo centro TAU.
Šokėjos iš Rokiškio TAU.
Padėka ir fotografui Jonui Vapsvai iš Naujosios Akmenės TAU už pasidalinimą įmažintomis renginio akimirkomis.
Lilija Smalakienė, Medardo Čoboto TAU