Saulėti Trakai kovo 15-ąją pasitiko tradicinio šokių festivalio „Šypsenų vaivorykštė 2025“ jau dvyliktojo renginio dalyvius. Šiemet į Trakus pasirodyti ir pasivaržyti atvyko net 34 įvairaus amžiaus ir įvairių stilių šokėjų kolektyvai iš visos Lietuvos. Tarp jų – trys Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Šokių studijos grupės, Naujosios Akmenės TAU „Retro“ šokių kolektyvas ir „Žara“ iš Kaišiadorių TAU.
Sveikindama festivalio dalyvius, vertinimo komisijos pirmininkė, Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė dr. Zita Žebrauskienė, sakė, kad didžiausia šio renginio vertybė yra tai, kad šalia šoka ir anūkai, ir močiutės, ir vaikai, ir mamos, gali vieni kitus pamatyti scenoje, o pasidalinimas šypsenomis kuria jaukią bendrystę.
Pirmoje festivalio dalyje pasirodė jauniausieji dalyviai, o popietę Kultūros rūmų scenoje savo talentus ir kūrybiškumą demonstravo vyresni šokėjai. Čia buvo ir tautinių šokių, ir šiuolaikinių, ir gatvės šokių. Vertinimo komisija, kaip įprasta šiame festivalyje, neskirstė vietų. Šokėjai varžėsi dėl atskirų nominacijų. Nors šokiai įvairių stilių, tačiau, kaip sakė šio konkurso organizatorė Valerija Stričkienė, pasirodymas turi atitikti visus tam stiliui keliamus reikalavimus. Profesionalo žvilgsniu šokių kompozicijas vertino šokėjas Robertas Januška, choreografė Rima Česevičienė.
Medardo Čoboto TAU Šokių studijos, kuriai vadovauja V. Stričkienė, grupė „Nonna Dance“ su energinguoju ir spalvinguoju „Pasadobliu“ pareiškė, kad amžius negali riboti nei noro šokti, nei galimybės parodyti aukštą lygį. Žavus moteriškumas ir pasirodymo emocionalumas užbūrė, žiūrovams net nesinorėjo, kad šokis baigtųsi. Komisija šį pasirodymą pripažino elegantiškiausiu. Grupė „Bruknės“ šoko „Kvikstepą“. Jų pasirodymas pelnė energingiausio pasirodymo apdovanojimą. O grupės „Emocija“ pasirodymas pripažintas romantiškiausiu. Jos šoko „Rumbą“.
„Nonna Dance“.
„Bruknės“.
„Emocija“.
Laukiamas buvo ir tolimą kelią įveikęs Naujosios Akmenės TAU kolektyvas „Retro“ su vadove Nijole Kliučinskiene. Šokėjas į konkursą palydėjo ir TAU rektorė Rimana Vapsvienė. Konkursinis „Retro“ pasirodymas – šokis „Zingarella“, emocingas ir kartu labai energingas pasakojimas. Savita kūrinio interpretacija scenoje sukūrė ne tik istoriją, bet ir pakerėjo salę artistiškumu. O jau ta energija, kuri sklido iš šokėjų, išjudino ir žiūrovus. Ne veltui komisija už šį šokį paskyrė artistiškiausio pasirodymo apdovanojimą.
„Retro“.
Konkursinei programai Kaišiadorių TAU šokių kolektyvas „Žara“, vadovaujamas Margaritos Rainienės, parengė šelmišką ir žaismingą šokį „Čikita“. Energijos ir moteriško žavesio scenoje netrūko.
„Žara“.
„Šiame festivalyje visada vyrauja ypatinga atmosfera. Čia niekas „nesipeša“, džiaugiasi vieni kitų pasiekimais. Smagu, kad tai nesikeičia. Todėl visad norisi dalyvauti,“– sakė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos šokių kolektyvo vadovė Rima Česevičienė, vertinusi ir vyresnių šokėjų pasirodymus.
Festivalio programa buvo taip sudėliota, kad visi dalyviai galėjo pamatyti vieni kitų pasirodymus.
Lilija Smalakienė, Medardo Čoboto TAU
Autorės nuotraukos