Gegužės 25-ąją Vilniuje bus paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Birželio pradžioje Alytuje vyks šeštoji Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų (TAU) universiada. Kaip šiuos renginius pasitinka Trakų TAU bendruomenė?
Sveikatinimo diena
Prieš porą metų Druskininkuose vykusioje universiadoje dalyvavome ir mes, Trakų TAU. Buvo įdomu susitikti su kitų rajonų kolegomis ir parungtyniauti, nors pergalių ir nepasiekėme. Šįmet nusprendėme nevykti į respublikinį renginį, o gegužės 20-ąją pakartoti prieš metus kartu su Trakų rajono visuomenės sveikatos biuru surengtą rajoninę sveikatinimo dieną – ,,Futbolas vaikštant“. Pasirinkimą padiktavo noras kuo daugiau įtraukti rajono senjorų, pabendrauti ir parungtyniauti tarpusavyje, nes rajono seniūnijose turime net 6 padalinius. Be to, parengėme rajono sporto projektų konkursui projektą ,,Išlikime sveiki‘‘ ir gavome finansavimą.
Pasimokėme iš praėjusių metų ir į komandas kvietėme tik moteris, nes vyrai stipresni ir teko moterims nemažai ,,zuikių pagauti“. Vyrams ir visiems sirgaliams turėjome kitų rungčių.
Sveikatinimo šventėje dalyvavo net 8 komandos po 8 asmenis iš Aukštadvario, Trakų (2 komandos), Rūdiškių, Onuškio, Paluknio, Lentvario TAU bei Trakų neįgaliųjų užimtumo centro komanda.

Susirinkusius pasveikino Trakų rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Violeta Lenkauskienė, rajono meras Andrius Šatevičius, dalyvavo mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė ir savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistas Tomas Naktinis, atvykę su dovanomis. Susirinkusius nuotaikingais šokiais pradžiugino Aukštadvario linijinių šokių kolektyvas ir Trakų ,,Nendrė“, vadovaujami Loretos Kiškūnienės. Nors trumpam turėjome slėptis priedangoje, bet tai nesugadino nuotaikos ir ją atšaukus, sugrįžome.
1-ąją vietą iškovojo Trakų komanda ,,Myliu Trakus“, 2-ąją – Trakų komanda ,,Myliu Lietuvą“ ir 3-ąją – ,,Onuškietės“ iš Onuškio. Sveikatinimo renginio dalyviai buvo apdovanoti medaliais bei taurėmis, o sirgaliai turėjo galimybę rungtyniauti kitose rungtyse, pasimatuoti KMI. Visi dalyviai buvo aprūpinti transportu bei pavaišinti kibinais.
Dėkojame Visuomenės sveikatos biurui, treneriams ir dalyviams už bendrystę, sukūrusią puikią šventę.
Bendrystė Kuldygoje – Baltijos šalių Venecijoje
Kas gali būti smagiau, jei ne kelionės? Šį pavasarį Trakų TAU pasirinko Kuldygą, kuri vadinama Latvijos Venecija. Miestas žavi 17-18 a. senamiesčiu, Rotuše ir joje esančiu seniausiu pastatu, raudonų plytų tiltu per Ventą, Alekšupytės ir Ventos kriokliais. Saldus miestelyje apsilankėme legendinių saldainių ,,Gotina“ (karvutės) gamykloje ir dalyvavome saldainių gamybos edukacijoje, o Smilškalnų ūkyje, kur gaminamas vynas, susipažinome su vynų gamybos subtilybėmis bei juos degustavome. Apsilankėme ir Šitake grybų ūkyje ,,Garikas“, kur ne tik susipažinome su grybų auginimu, bet ir skanavome nuostabios šių grybų sriubos. O kur dar Riežupės smėlio urvai...

Bet juk neįmanoma visko papasakoti, tuo labiau pajausti, tad siūlome apsilankyti ir patirti.
Nijolė Lisevičienė, Trakų TAU rektorė, Danutė Vizmanaitė, Trakų TAU prorektorė

