Elektrėnų savivaldybės mero Gedimino Ratkevičiaus kabinete su savivaldybės valdžia susitiko psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projekto „Žvelk giliau“ koordinatorius, Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų (TAU) asociacijos vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius.
Vienas iš 16 Lietuvoje parengtų psichikos sveikatos koordinatorių su komandos nariais pristatė Higienos instituto prie Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto projekto idėjas.
Kalbėtasi apie nepakankamai atsakingą visuomenės požiūrį į psichikos sveikatą, apie vyriaujančias stigmas. Vis dar trūksta žinių ir gebėjimo suprasti ir priimti psichikos sveikatos sutrikimų patiriančius žmones, sunku atsisakyti išanktinių nuostatų. Edukuoti ir ugdyti tolerantišką Lietuvos visuomenę, turinčią pakankamai žinių apie psichikos sveikatos svarbą bei problemas ir siekiama iniciatyva „Žvelk giliau“.
Susitikimas su Elektrėnų rajono valdžia.
Praėjusių metų patirtis įkvepia tęsti, sakė G. Dalinkevičius, pristatydamas ir aktyvų psichikos sveikatos ambasadorių projekto konsultantą elektrėniškį Eligijų Juchnevičių. „Nors mūsų – trečiojo amžiaus universitetų – bendruomenės tikslinės grupės amžiaus skirsnis 65+, bet iniciatyva apima visas mūsų visuomenės amžiaus dalis. Norisi, kad rūpestis psichikos sveikata nebūtų tik atskiros idėjos, o taptų procesu, kad koreliuotų ir visuomenininkų, ir biudžetinių įstaigų specialistų veiklos. Todėl Elektrėnų valdžios geranoriška reakcija, teigiamas požiūris padės ne tik kurti socialinį visuomenės kapitalą, bet taps pavyzdžiu kitoms savivaldybėms,“ – sakė G. Dalinkevičius.
Aptarti konkretūs poreikiai, pasiūlytos galimybės rengti susitikimus seniūnijose. E. Juchnevičiaus išsakyta problema apie patalpas, kur ambasadorius galėtų susitikti individuliam pokalbiui su problemų turinčiu žmogumi ne darbo valandomis, taip pat rado kelią sprendimui. Meras pažadėjo tarpininkauti.
Susitikime taip pat dalyvavo vicemerai Inga Kartenienė, Marius Urvakis ir mero patarėjas Gintaras Jančauskas. Optimistiškai nuteikia rajono valdžios dėmesys visuomenėje jautrioms temoms.
Panašus susitikimas įvyko ir Molėtų rajono savivaldybėje.
Strėvininkų socialinės globos namuose susitikime su direktore Danute Trukšiniene psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projekto „Žvelk giliau“ koordinatorius G. Dalinkevičius su komanda ne tik pristatė projektą, bet ir aptarė konkrečias priemones projekto sėkmingam įgyvendinimui. Susipažinta su būsimaisiais ambasadoriais, numatyti ir mokymų susitikimai.
Mūro Strėvininkuose projekto koordinatorius susitiko su ambasadoriais, mokymai pavyko. Išsiaiškinta ne tik ambasadorių veiklos galimybės, galimi sunkumai, kartu ieškota sprendimo būdų.
Strėvininkų socialinės globos namuose susitikime su direktore Danute Trukšiniene.
Ketvirtasis psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projekto „Žvelk giliau“ koordinatoriaus susitikimas su naujais psichikos sveikatos ambasadoriais įvyko Medardo Čoboto universitete, kur susirinko grupė Psichologijos fakulteto klausytojų. Būsimieji ambasadoriai domėjosi iniciatyvos „Žvelk giliau“ pradžia, kitų šalių patirtimi ir patirtimi, kurią jau sukaupė dalyvavę projekte. Išsiaiškinta, kokie ambasadoriaus įsipareigojimai, kokie gali kilti sunkumai ir iššūkiai, kokie bendravimo metodai paveikiausi. Pasidalinta ne tik asmeninėmis patirtimis, nagrinėtos konkrečios situacijos.
Po ambasadorių suitikimo Medardo Čoboto TAU.
Kiekvienas ambasadorius turi savo ypatingų išgyvenimų, kuriais pasidalinus gali padėti kitam. Pavyzdžiui, Rozalijos išgyvenimai, išgirdus vėžio diagnozę, Aldonos inkstų transplantacijos patirtys, Vidos – ieškant kelio iš slegiančio nerimo, realios, stiprinančios ir įkvepiančios temos pokalbiams.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
Lilija Smalakienė, projekto „Žvelk giliau“ komunikacijos specialistė
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.