Anykščių trečiojo amžiaus universitetas (TAU) vienija 55+ amžiaus žmones. Nemažai jų jau baigė savo profesinę karjerą ir jaučia tam tikrą atskirtį, nežinodami, ką veikti toliau. Įsitraukimas į projektus padeda atrasti save, išbandyti naujas galimybes, toliau tobulėti, užsiimti mėgstama veikla bei bendrauti su savo bendraamžiais.
Didelio susidomėjimo sulaukė dailės terapijos užsiėmimai pagal Erasmus+DAMM (Dance, Music and Multimedia) projektą. Dalyvavimas dailės terapijos užsiėmimuose buvo nauja ir įdomi patirtis. Susipažinimas su įvairiomis technikomis bei priemonėmis (kai kam niekada nebandytas prisilietimas prie dailės), savo gebėjimų atradimas ir džiugino, ir stebino. Labiausiai patiko refleksijos po praktinių užduočių, nes jų metu buvo įdomu išgirsti grupės narių ir edukatorės Monikos Tekutienės įžvalgas, buvo smagu aptarti tuo metu kilusias savo mintis ir emocijas, labiau analizuoti vidinį pasaulį. Galiausiai atsitraukimas nuo kasdieninės rutinos ir keletas valandų bendravimo su grupės nariais – tai įdomiai ir kokybiškai praleistas laikas, todėl užsiėmimai visada buvo laukiami.
Dalyvavimas tarptautiniame DAMM projekte apvainikavo dailės terapijos užsiėmimus, nes jų metu įgyta patirtimi buvo galima pasidalyti su partneriais iš kitų šalių: Italijos, Graikijos ir Portugalijos. Rugsėjo 25 – spalio 1 dienomis penkių žmonių komanda iš Anykščių TAU ir Švietimo pagalbos tarnybos išvyko į paskutinį susitikimą Italijoje. Florencijos mieste, dalyvaujant bendrose veiklose su kitais partneriais, buvo įgyta darbo komandoje patirties, pagerinti komunikacijos gebėjimai bei bendravimo anglų kalba įgūdžiai. Įdomu buvo sužinoti, kaip kitos komandos sprendė socialiai pažeidžiamų žmonių problemas. Graikai kalbėjo apie moterų, patyrusių smurtą, istorijas, portugalai per šokį atskleidė visas gyvenimo spalvas žmonių visuomenėje, o italai supažindino su nepaprastai charizmatišku žmonių su negalia orkestru, kuriame pagroti buvo pakviesti visi projekto dalyviai. Tokia bendra veikla labai suartino, norėjosi pasikalbėti, pasidalinti idėjomis, apkabinti, pasidžiaugti.
Florencija tikriausiai vienas iš gražiausių Italijos miestų, kuriame išlikę daugybė Viduramžių bei Renesanso paminklų. Todėl Florencija meniškai vadinama italų renesanso lopšiu arba italų Atėnais. Senieji rūmai, Uffizi galerija, Auksinis tiltas; Pitti rūmai, Dailės akademijos galerija, Duomo katedra, Boboli sodai. Pamatyti pasaulinės kultūros lobiai praturtino visas komandos dalyves naujais įspūdžiais, potyriais bei emocijomis. Meno šedevrai ir jų autoriai Mikelandželas, Rafaelis, Botičelis, Leonardo da Vinčis bei kiti buvo pažįstami tik iš meno albumų, vadovėlių ar enciklopedijų, o projekto dėka kūriniai buvo pamatyti gyvai, iš labai arti, kėlė ne tik susižavėjimą, bet ir kūno virpuliukus, kad nusišypsojo tokia sėkmė gyvenime.
Džiugu ugdytis kitoje aplinkoje ir įgyti naujos patirties. Projekto koordinatorės Daivos Žiogienės kompetencija leido jaustis saugiai, komfortabiliai, buvo sukurta draugiška, pagarbi atmosfera, kuri leido visiškai pasitikėti ja kaip atsakingu, profesionaliu, atviru bei patikimu žmogumi.
Anykščių TAU klausytojos dėkoja Daivai Žiogienei ir Monikai Tekutienei už galimybę atverti pasaulio duris.
Danguolė Rimavičienė
Autorės nuotr.
Dailės terapeutė Monika Tekutienė veda meno terapijos užsiėmimą.
Išvykstame į Florenciją (iš kairės): V. Antanavičienė, R. Pukenienė, D. Žiogienė.
Teatre Florida vyko užsiėmimai – D. Rimavičienė ir V. Antanavičienė.
Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Daiva Žiogienė kalba apie dailės terapijos projektą.
Dailės terapijos praktinis užsiėmimas. Terapeutė M. Tekutienė.
Prie Pitti rūmų (iš kairės): M. Tekutienė, D. Rimavičienė, R. Pukenienė, V. Antanavičienė, D. Žiogienė ir italų koordinatorė Mariella Ciani.
Šv. Jono krikštykloje Lietuvai atstovavusi komanda.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.