Šilutės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai spalio mėn. susitiko su projekto „Žvelk giliau“ koordinatoriumi Gediminu Dalinkevičiumi (Vilnius). Lektorius, pristatydamas projektą, teigė, kad kiekvieno mūsų šeimoje, artimoje aplinkoje yra žmonių, turinčių vienokių ar kitokių sunkumų su psichikos sveikata ir kuriems reikalinga mūsų visų pagalba.
Gyvenimo ritmas, naujosios technologijos dažnai jaunus žmones nuvaro į emocinį nuovargį, vienišumą, užsisklendimą, neviltį. Vyresniame amžiuje susiduriame su ligomis, netektimis, dažnai jaučiamės vieniši ir nesuprasti. Tad dalijimasis savo patirtimi, pokalbiai, bendrystė, artumas dažnai gali padėti mums susivokti ir ieškoti pagalbos.
Svečias teigė, kad būtina mums keisti požiūrį į psichikos sveikatą, kvietė diskusijai, patarė, kaip elgtis atsidūrus vienoje ar kitoje situacijoje. Akivaizdu, šiandien jau labai pakitęs visuomenės požiūris į tokią negalią turinčius asmenis, bet stigmų dar turime apsčiai. Ir šio projekto tikslas – pakviesti asmenis, kurie patys, jų artimieji patyrė ar patiria psichikos sveikatos sunkumų, tapti tais geraisiais ambasadoriais, kurie drąsiai galėtų kalbėti ir dalintis savo patyrimais, tuo pačiu mažinti stigmatizavimą visuomenėje. Labai svarbu šviesti visuomenę, ypatingai jaunus žmones, skatinti jų tolerantišką, empatišką elgseną, formuoti teisingas nuostatas, auginti žinias, kad kuo mažiau šalia mūsų būtų kenčiančių žmonių.
Pastaruoju metu šis augantis žmonių judėjimas labai populiarus, o ši psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva keliauja per Lietuvą ir šviečia bendruomenes, dalijasi savo patirtimi, pataria, kaip saugoti savo sveikatą, Šio projekto koordinatorius G. Dalinkevičius pristatė projekto veiklas: pokalbiai, susitikimai, diskusijų vakarai bendruomenėse, jaunimo stovyklose, ugdymo įstaigose, kurių metu psichikos sveikatos ambasadoriai dalinasi savo patirtimi psichikos sveikatos sunkumų tema. Projektas „Žvelk giliau“ siekia keisti Lietuvos visuomenę, suteikti jai žinių, mokyti „pamatyti“, įvardinti ir padėti turinčiam psichikos problemų žmogui.
Klausytojus svečias pakvietė kurti tokią Lietuvą, kurioje psichikos sveikatos sunkumų turintys asmenys būtų lygiaverčiai visuomenės nariai, o jų sveikata būtų rūpinamasi visą gyvenimą.
Ilgokai lektorius atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, pakvietė tapti tais geraisiais ambasadoriais, o susitikimą baigė įspūdingu muzikiniu pasirodymu. Juk jis, Gediminas Dalinkevičius – smuiko virtuozas! Klausėmės, plojome, dėkojome...
Elena Stankevičienė, Šilutės TAU rektorė
Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projektas finansuojamas Valstybės biudžeto lėšomis.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija
Studentų g. 39, 209a kab.
08106 Vilnius
www.tauasociacija.lt ntauasociacija@gmail.com
Sąsk. Nr.