Į rudeninį Vilnių Zarasų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) atstovai atvyko su ypatinga misija. Visą mėnesį Medardo Čoboto TAU galerijoje veikė zarasiškio fotografo Rimanto Bikulčiaus paroda „Mokytis universitete“, kurioje – iškalbingi Zarasų TAU klausytojų portretai. Į parodos uždarymą atvyko portretų herojai su bičiuliais.
Zarasų TAU klausytojų portretų paroda „Mokytis universitete“ pirmą kartą buvo eksponuota Zarasų viešosios bibliotekos parodų salėje /https://www.tauasociacija.lt/mokytis-universitete-zarasu-tau-klausytoju-portretu-paroda/, rugpjūčio mėn. – LR Seime /https://www.tauasociacija.lt/mokytis-universitete/. Iš Vilniaus paroda iškeliavo į Kauną.
Zarasiškiai, pakviesti ir šiltai priimti Medardo Čoboto TAU Tautodailės fakulteto klausytojų, apžiūrėjo, kaip eksponuojami jų portretai, smalsavo po auditorijas. Svečius sutikusi rektorė dr. Zita Žebrauskienė papasakojo apie Medardo Čoboto TAU istoriją, patalpų paieškas ir šiandieninio universiteto gyvenimą, fakultetų ypatumus, bendruomenės tradicijas ir bendrystę, taip pat kalbėjo ir apie vis naujais nariais gausėjančios Nacionalinės TAU asociacijos veiklą.
Kartu su Tautodailės fakulteto klausytojais svečiai klausėsi profesoriaus Liberto Klimkos paskaitos „Senosios baltų ženklų reikšmės“.
Parodos uždaryme rektorė dr. Z. Žebrauskienė pacitavo fotografo R. Bikulčiaus mintis apie drąsą būti portretų herojais. Zarasiškė mokytoja Gitana Kavaliauskaitė, atvykusi kartu su gimnazistais Milena ir Kirilu, papasakojo apie ežerų tylos, miglų ir ypatingų peizažų meistrą, fotomenininką R. Bikulčių ir apie Zarasų TAU, apie TAU žmones, pas kuriuos miela ateiti, kurie spinduliuoja džiaugsmingą būtį bei geba gražiai ir prasmingai būti.
Zarasiškių TAU mama tituluojama Nadiežda Matušova, kalbėdama apie savo kartos iš žydinčių pievų bei septynių ežerų krašto žmonių ypatumus, padėkojo Tautodailės fakulteto entuziastėms už parodos eksponavimą. Ji taip pat džiaugėsi, kad paroda keliauja toliau. „Taip galime papasakoti ne tik apie mus, bet ir apie mūsų kartą, gimusią praėjusio amžiaus viduryje, augusią, kūrusią ir išgyvenusią ne tik tūkstantmečių virsmus,“ – kalbėjo Nadiežda.
Kirilas, pritardamas gitara, padovanojo savo kūrybos dainų ir kartu su Milena paskaitė gimnazistų minčių apie trečiojo amžiaus universiteto klausytojus. Apsikeista dovanomis.
Svečiai dar viešėjo Tautodailės fakultete, susipažino su fakulteto bendruomene, jų darbais ir kūryba, bendravo. Susitiko ir su seniai matytais pažįstamais, mat ne vienam iš svečių čia buvusi Alma Mater. Po viešnagės svečiai iš Zarasų su gidu dairėsi po rudeninį Vilnių.
Lilija Smalakienė, Medardo Čoboto TAU
Autorės nuotraukos